Bugun...AK PARTİ İSHAK ALİM İLE DEVAM DEDİ

Ak Parti Rize 7. Olağan İl Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Güncelleme: 09-08-2022 17:35:23 Tarih: 15-02-2021 22:33

AK PARTİ İSHAK ALİM İLE DEVAM DEDİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda AK Parti Rize 7. Olağan İl Kongresi gerçekleştirilirdi.

AK Parti Rize 7. Olağan il kongresinde mevcut başkan İshak Alim yeniden il başkanlığına seçildi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan il Başkanı İshak Alim, “AK parti sadece ülkemizin kaderini değiştiren bir siyasi hareket değildir, AK Parti aynı zamanda bütün mazlumlar coğrafyasının umudu olmuş bir siyasi harekettir. İlahi kelimetullah ve alemlere nizam düsturu ile yoğrulan davamız; aynı zamanda tüm insanlığın adalete kavuşması, mazlum coğrafyaların, kalkınması hareketidir.  Siyasi hareketimizin, davamızın başarısı ancak bir olmaya, beraber olmaya, bencillikten uzak durup; “inandığımız yolda yürümeye” bağlıdır." Bu büyük dava, kutlu hareket mensuplarına şeref verir. " dedi.

Erdoğan, 1984’den günümüze terör örgütü tarafından gerçekleştirilen sivil ve silahsız asker katliamlarını tek tek tarihleri ile verdiği konuşmasında “Bu örgütün sivil katliamlarını eğer kitaplaştıracak olursak, batılıların o anlı şanlı ansiklopedilerinin hacimlerini geride bırakır. Katledilen insanların hayatlarını roman konusu yapsak, Batılılar’ın edebiyat birikimiyle filme aktarsak sinema sektörünün toplum üretimiyle yarışacak bir arşiv ortaya çıkar. Tabi karşımızda bir insanın ölümü trajedidir. 1 milyon insanın ölümü ise istatistiktir. Böyle diyen bir zihniyet olduğunun da farkındayız. Refahını ve güvenliğini sömürü, kan, gözyaşı üzerine kurmuş bir dünyaya kendi hassasiyetlerimizi kabul ettirmenin güçlüğü bizi yolumuzdan alıkoymadı, elhamdülillah ben şu kapalı spor salonuna bakıyorum ve alıkoymayacaktır. Bu kapalı spor salonunda tıklım tıklım dolduran hemşerilerimden bir şey istiyorum. 2023’de Rize’de bir başka seçim yaşayacağız. Sadece Rize’de değil Türkiye’nin neresinde hemşerilerimiz varsa hepsini inşallah ayağa kaldıracağız. Hepsini bulundukları yerde daha çok çalışmalarını, daha çok gayret göstermelerini isteyeceğiz. Her yerden bir başka inşallah heyecan doğuracağız. Hiç endişeniz olmasın, Evelallah biz dimdik ayaktayız, dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Her fırsatta ve her zeminde terör gerçeğini anlatmayı ve herkesi izana davet etmeyi sürdüreceğiz. Verdiğimiz şehitlerin bizi kutlu mücadelemizde vazgeçireceği sanılmasın” diye konuşmasına başlayıp gündemdeki konuları ve Rize'ye yaplan yatırımları anlattı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen kongrede yeniden İl Başkanlığına seçilen İshak Alim’in yönetimi şu isimlerden oluştu:

ABDULLAH OĞUZ HUT

AHMET DİZDAR

ALİ CAN

ALİ İMRAN BÜYÜK

ALPASLAN MAMAT

AYHAN MANDEV

AYŞENUR YILMAZ KARACA

ÇİĞDEM TEZCAN

DURSUN FERHAT OKUR

ELİF KÜÇÜKMUSTAFA

EMİR AHMET MURADOĞLU

ESİN EREN

FATİH MEHMET KÖSE

FATİH ŞEHİTOĞLU

HAMİT AKIN

HAMZA MERAL

HANDAN USTA

HARUN ŞİMŞEK

HASAN KANDİŞ

HİMMET İSTİF

HÜSNÜ KAMİL BAKIR

KENAN YELKENCİ

KÜBRA METE

MEHMET CAN TÜFEKÇİ

MEHMET TERZİ

MUHARREM ÇELİK

MUKADDER ÇAVUŞ

MURAT SADETTİN TÜRÜT

MUSA YAZICI

OSMAN BİRİNCİ

RECAİ YILMAZ

REŞİT HAPELOĞLU

REŞİT KARAVİN

REYHAN BEKAR MATARACI

SERKAN ELLİALTI

ŞABAN TURGUT

YUNUS ÇORUH

ZEKERİYA BOZKAN

ZÜLÂL KASPAROĞLU
Kaynak: Ak Parti Rize İl Başkanlığı

Editör: Haber Merkezi

Bu haber 1775 defa okunmuştur.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
Henüz anket oluşturulmamış.
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI