Bugun...ÖMER İLERİ AK PARTİ MKYK'YA SEÇİLDİ

Ömer İleri, AKP'nin 7. Olağan Kongresi sonrası Erdoğan tarafından AKP MYK'da Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı olarak göreve getirildi.

facebook-paylas
Güncelleme: 24-03-2021 22:37:11 Tarih: 24-03-2021 22:18

ÖMER İLERİ AK PARTİ MKYK'YA SEÇİLDİ

Ak Parti MKYK’ya seçilen Rizeli siyasetçiler: 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, Eski Milletvekili Metin Külünk, Yavuz Bahadıroğlu mahlasıyla bilinen Rizeli tarihçi ve yazar Merhum Niyazi Birinci’nin oğlu Mücahit Birinci ve Rizeli Eski Bakan Merhum Tevfik İleri’nin torunu Ömer İleri.

4. Yedek :Rize Eski Milletvekili Hikmet Ayar

Ömer İleri, AKP'nin 7. Olağan Kongresi sonrası Erdoğan tarafından AKP MYK'da Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı olarak göreve getirildi. 

Ömer İleri kimdir?

2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nden Elektrik/Elektronik Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini aldı. Rutgers Üniversitesi, New Brunswick, NJ'den sırasıyla 2003 ve 2007'de elektrik ve bilgisayar mühendisliği dereceleri aldı.

Doktora çalışmalarında Rutgers Üniversitesi Kablosuz Bilgi Ağı Laboratuvarı (WINLAB) ile çalıştı. 2005 yılında Bell Laboratories, Lucent Technologies, Holmdel, NJ'de yaz stajyerliği yaptı. KTH, İsveç'teki İletişim Sistemleri Departmanında Radyo İletişim Laboratuvarı'nda doktora sonrası araştırma görevlisi ve proje lideri olarak görev yaptı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nda (TÜBİTAK) bilimsel programlar uzmanı olarak görev yaptı. Kablosuz Ağlar ve İletişim, Radyo Kaynak Yönetimi,İletişim Ağlarında Mikroekonomik Modeller (Fiyatlandırma ve Oyun Teorisi), Spektrum Yönetimi ve Düzenleme (Odak: Dinamik Spektrum Erişim Ağları), Telekomünikasyon (Telekom iş modelleri ve altyapı maliyet modellemesi), Kablosuz Standartlar ve Protokoller (IEEE 802.11 / Wi- Fi, 802.16 / Wi-Max, UMTS, vb.) alanlarında araştırmalar yapan Ömer İleri, AKP'nin 7. Olağan Kongresi sonrası Erdoğan tarafından AKP MYK'da Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı olarak göreve getirildi.

Ömer İleri Rizeli ve eski bakanlardan Tevfik İleri'nin torunudur. 

Hemşin Vadisi ekibi olarak başarılar dileriz.
Kaynak: Haber Merkezi

Editör: Haber Merkezi

Bu haber 2443 defa okunmuştur.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI