Vali Pehlivan Bayburt'a Veda Etti


Vali Pehlivan Sosoyal Medya Hesabındaki Vedasında:

http://www.hemsinvadisi.com/resim/haber-lKXBDqAX2cAc.jpg

"ARZ-I VEDA BAYBURT"

"Saygıdeğer Bayburtlu hemşerilerim,
Bayburt Valisi olarak iki yıldır yürütmekte olduğum görevimden,18 Temmuz 2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Şırnak Valisi olarak atanmam nedeniyle ayrılmış bulunuyorum. Kadim şehir, Şehr-i Çoruh Bayburt’dan, kadim şehir,Şehr-i Nuh Şırnak’a doğru yol alıyorum.
Yurdumuzun pek çok İl ve İlçesinde Kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Vali olarak atandığım ilk İl olan Bayburt’un hayatımda daima müstesna bir yeri olacağını bilmenizi isterim.
Zira her sokağı huzur kokan bir şehirde görev yaptım.
Vatanına,Milletine, İline, İlçesine,Köyüne sadakatin samimi tanımını yapan ve yaşayan bir şehirde görev yaptım.
Kadim kültüründen köklü gelenekler çıkarmış bir şehirde görev yaptım.
Dede Korkut, Şair Zihni, Celali, Hicrani, İrşadi, Ağlarbaba gibi kıymetli şahsiyetler yetiştiren, kadirşinas,samimi, misafirperver insanların yaşadığı bir şehirde görev yaptım.
Bizleri bağrına basan, gönlünü açan siz değerli hemşerilerime şahsım ve ailem adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bayburt’tan ayrılmayı Bayburtlularla yeni buluşmaların,dostlukların,gönül bağlarının devamının müjdecisi olarak görüyorum.
Bundan böyle gideceğim her yerde Bayburt’un ve Bayburtlu’nun sevgisi, yakın ilgisi ve samimiyeti ailece bizlere eşlik edecek; Şehit Osman’ın huzuru, Kop Siperlerinin gururu, Çinimaçin Kalesinin görkemi, Çoruh’un serinliği,Dede Korkut destanlarının derinliği,hemşerilerimizin dua dolu sözleri hep yanımızda gönlümüzde olacak.
Mesleğimizin doğası gereği sürekli farklı yerlerde görev yapan bizler için en önemli yol azığı yerine getirmeye çalıştığımız hizmetlerin yanında, gittiğimiz yerde kurduğumuz dostluklar, gönül bağları ve aldığımız dualardır. Allah’a şükürler olsun ki iyi duygularla geldiğimiz bu güzel diyarda iyilikler bulmak, iyi insanlarla tanışmak, dayanışma içinde çalışmak nasip oldu.
Bu vesileyle görev yaptığım iki yıllık süre boyunca İlimizle ilgili bütün konularda desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve
bütün Sayın Bakanlarımıza, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız Sayın Naci Ağbal’a,Sayın Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza,Askeri ve Adli Erkanımıza, Bayburt Üniversitesi Rektörümüz ve ekibine, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarımıza, İl Genel Meclisi Başkan,Üyeleri ve Genel Sekreterliğimize,İl Müdürlerimize, Muhtarlarımıza, Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize, kamu kurumlarımızdaki bütün mesai arkadaşlarımıza, meslek odalarımız,vakıflarımız,derneklerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın yöneticilerine, üyelerine, işadamlarımıza, hayırseverlerimize, çiftçilerimize,esnaflarımıza,yılların idealini gerçekleştirerek elbirliğiyle 2.Lige çıkarttığımız Bayburtspor takımı,yöneticileri ve cefakar taraftarlarına,basın mensuplarımıza ve tek tek bütün Bayburtlu hemşerilerimize teşekkür ediyor, gösterdikleri teveccüh,ilgi ve desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.
Değerli hemşerilerim, bulunduğumuz her yerde evimizin de gönlümüzün de kapısı sizlere her zaman açıktır. Hepinize sağlık, huzur, hayır ve iyilikler diliyorum. Allah'a ısmarladık.
Selam ve saygılarımla.." diye seslendi.

Biz de Hemşin'in evladı Sayın Valimize başarı dolu dileklerimiz ile Allah yolunu açık etsin diyoruz.Tarih: 28.7.2019

www.hemsinvadisi.com
http://www.hemsinvadisi.com/