2019 12. Ayder Kar Festivali
12.'si düzenlenecek Ayder Kardan Adam Festivalinin adı Ayder Kar Festivali olarak değiştirildi. Geçen sene çok ilgi gördüğünden dolayı bu seneyi festivale 5 sanatçı (Koliva , Volkan Arslan , Turan Şahin, Erdem Akın , Salih Yılmaz)  ve dj   Savaş'ın katılımıyla gerçekleşecek.

Festival 25 Ocak Cuma günü başlayıp 27 Ocak Pazar günü bitecektir.

Jandarma ekipleri, yaylaya zincirsiz araç çıkmasına izin vermemektedir, özel aracı ile gelecekler bu konuya dikkat etmelidirler.

Düzenleyen kuruluşlar: Çamlıhemşin ilçesinin turizm merkezi Ayder Yaylası’nda, Çamlıhemşin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneğince (ÇADOSK) düzenlenmektedir.

İle Uzaklığı:   84 km (Rize)
İlçeye Uzaklığı: 19 km (Çamlihemşin)
Rakım: 1350m

Konaklama,Telefon,Elektrik, su, WC gibi altyapıya sahip yaylada bakkal,kasap,fırın,lokanta ve kır kahveleri vardır.

Ayde Yaylası ulaşım  :
Ayder Yaylası’na  Karadeniz Sahil Yolu takip edilerek Rize  Ardeşen ilçesi  Fırtına Köprüsü mevkinden Çamlıhemşin Ayder Kaplıcaları yönüne dönülmelidir. Önce Ayder Yaylası’na 19 Km mesafedeki Çamlıhemşin ilçe merkezinden varılır. Buradan Ayder Yaylası’na ulaşabilirsiniz. Uçak ile gelecekler için Trabzon Havaalanından Havaş veya diğer servislerle  Pazar ilçe merkezine gelinmeli orada Çamlıhemşin-Ayder minibüs durağından hareket edilmelidir.Tarih: 22.1.2019

www.hemsinvadisi.com
http://www.hemsinvadisi.com/