VOLKAN ARSLAN - SANATÇIHAKKINDA

Volkan Arslan 1988 yılında Ankara'da doğdu.

İlkokul, ortaokul ve lise'yi Ankara'da okudu. Müzik yaşantısına 1996 yılında 9 yaşında bağlama kursuna giderek başladı.

2000 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Türk halk müziği korosunda 2 sene korist olarak görev yaptı.

2001 yılında TRT THM gençlik korosunun açmış olduğu sınavı kazanarak TRT bünyesinde görev yapmaya başladı. Bu süreçten sonra TRT bünyesinde birçok tv programında korist ve tulum saz olarak akit karşılığında görevini sürdürdü.

2005 yılında lise eğitimim bitirdikten sonra İstanbul’da özel bir dans topluluğunda tulum sanatçısı olarak görev yaptı. Bu grupla Çin, Hollanda , Yunanistan ve bir çok şehirlerarası turnelerde bulundu. Bu süreç içerisinde folklor kurumu ve birçok özel halk oyunları ve halk müziği solistleriyle çalıştı.

2006-2007 yılında Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazandı ve eğitimini bir yıl orada sürdürdükten sonra 2007 yılında tekrar ÖSS ye başvurarak sınava girdi ve İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümüne girmeye hak kazandı. 2007 yılında Motif Uluslararası Halk Çalgıları sempozyumunda tulum sazı ile ilgili bildiri verdi ve sunum yaptı.

2009 yılında Ankara Devlet Senfoni Orkestrasında Karadeniz Rapsodisi adlı projede görev yaptı. İTÜ bünyesinde yapılan birçok konserde görev yaptı. Profosyonel albümlerde vokal yaptı ve tulum icra etti.

2010-2011 eğitim yılında bir yıl erken süreyle başarı belgesi alarak eğitimini tamamladı ve aynı süreçte “Kayde” adlı kendi solo albümünü de Kalan Müzik aracılığıyla yayınladı. 2012 yılında Haliç Ünversitesi Türk Müziği Konservatuarı Yüksek Lisans programına , yapılan sınavda başarılı olarak girmeye hak kazandı.

2012 yılında Malatya İnönü üniversitesinde düzenlenen 1.Uluslararası Halk Oyunları Kongresinde bildiri sundu.

2013 yılında ikinci solo Albümü "Puğar" adlı müzik çalışmasını yine Kalan müzik aracılığıyla yayınladı. 2013 eğitim öğretim dönemi başlangıcıyla İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümünde ders saat ücretli öğretim görevlisi olarak Tulum dersleri vermeye başladı.

2014-15 yılında TRT Türkü radyosunda "Karadeniz Rüzgarı" adlı programı hazırladı ve sundu. 2014-15 yılında TRT Türk ekranlarında yayınlanan "Sevdalı Türküler" adlı Türk Halk Müziği istek programını hazırladı ve sundu.

2015 yılında "Sevdam Türkülere" adlı 3. albümünü Kalan Müzik aracılığıyla yayınladı. 2015 yılında TRT İstanbul Radyosu Yurttan Sesler korosunda ses sanatçısı olarak görev yapmaya başladı ve halen burada görevini sürdürmektedir.Tarih: 25.9.2018

www.hemsinvadisi.com
http://www.hemsinvadisi.com/