Bugun...


CUMHURBAŞKANI BABA OCAĞINDA KONUŞTU
Tarih: 03-05-2023 22:55:58 Güncelleme: 03-05-2023 23:23:58 + -


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize’de hemşehrileriyle buluştu.

facebook-paylas
Tarih: 03-05-2023 22:55

CUMHURBAŞKANI BABA OCAĞINDA KONUŞTU

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki konuşmasında, "Şu muhteşem katılıma bakın. Siyasette bugüne kadar Rize'mde böyle bir katılım görmemiştim. Bugün bir başka. Bu 14 Mayıs'ın müjdesidir." dedi.

Erdoğan, kendilerinin meydanlarda ne söz veriyor ve neyi taahhüt ediyorlarsa göreve geldiklerinde bunları tek tek hayata geçirdiklerini belirtti.

Bu anlayışla, Rize'de son 21 yılda 64 milyar liralık kamu yatırımı yaptıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan;

"Şimdi bugün burada karşımda aldığım resmi rakam ne biliyor musunuz? Rize, 80 bin kişiyle burada. Elhamdülillah, bu, bir şeyi gösteriyor. Ne diyor Rize, 'Biz gümbür gümbür sandığa gidiyoruz'. Şimdi de Rize'de İlk Evim'le 1100 konut yapıyor, İlk Arsam'la 300 altyapısı hazır arsa veriyoruz. Şehrimizde riskli yapı olarak belirlediğimiz 1451 bağımsız bölümün dönüşümünü gerçekleştirdik. Rize'nin adeta sembolü haline gelen Ayder yaylamızın yolunu ve altyapısını yeniledik. Burada, yaklaşık 2 bin araçlık kapalı otoparkla birlikte bir termal tesisin, konaklama birimlerinin, Gelintülü Şelalesi Seyir Teras'ının yapımı sürüyor."

Mitingin sonunda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Rize Milletvekili Adayları Muhammed Avcı, Av. Harun Mertoğlu ve Yılmaz Katmer ile birlikte sahnede vatandaşları selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingin ardından Trabzon'daki programı için Rize'den ayrıldı.
Kaynak: Haber Merkezi

Editör: Haber Merkezi

Bu haber 806 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YUKARI