Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi          Fotoğraf Galerisi
 

Kentsel dönüşümde yapılaşma başladı - www.hemsinvadisi.com
   
 Kentsel dönüşümde yapılaşma başladı

Kentsel dönüşümde yapılaşma başladı
 YAZI BOYUTU

 Tarih : 27.3.2019 - 23:22:29 


Toplu konutlar için ilk kazma vuruldu.


Toplu konutlar için ilk kazma vuruldu. Hemşin’de kentsel dönüşüm alanında incelemeler yapan Avcı, burada yaptığı açıklamada Hemşin kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgiler verdi.

Beraberinde Hemşin Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Halim Kazım Bekar, AK Parti Hemşin İlçe Başkanı İlyas Bozak ile şantiye alanını inceleyen Avcı, 500 gün içerisinde projenin tamamlanacağını belirtti.

Avcı, “Uzun zamandır üzerinde uğraştığımız, maalesef mahkeme kararlarıyla bu zamana kadar ertelenen Hemşin’in kentsel dönüşüm projesi bugün itibariyle başlamış durumdadır. Hemşinli hemşehrilerimizle birlikte bu gururu yaşıyoruz.” dedi. “500 günlük bir süre var. İnşallah bu süreden de önce buranın dönüşümünü tamamlayacağız. Burada 106 adet konut, 24 işyeri, bir anaokulu, bir kaymakamlık lojmanı olmak üzere bir kompleks inşa edilecek.” şeklinde konuştu.
Milletvekili Avcı, “Hemşin’in tabiatına çok uygun bir mimariyle birlikte burası gerçekleşiyor. Bu da bizim açımızdan son derece önemlidir. Hemşin kültürel değerleriyle Rize’de ve Türkiye’de çok önemli bir yere sahiptir. Bir taraftan da bu kültürü yaşatmanın gayreti içerisindeyiz. Hemşin’i Türkiye’nin en önemli çekim merkezlerinden biri haline getirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.