Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi          Fotoğraf Galerisi
 

FESTİVAL RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ - www.hemsinvadisi.com
   
 FESTİVAL RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ

FESTİVAL RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SONA ERDİ
 YAZI BOYUTU

 Tarih : 30.1.2017 - 20:32:47 


Ayder Yaylası önemli bir kış sporları merkezi olacak


Ayder Yaylası'nda, Çamlıhemşin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneğince düzenlenen şenliğin ikinci gününde 2. Biathlon Türkiye Şampiyonası yarışları gerçekleştirildi.

Soğuk hava ve kar yağışına rağmen 3 bin kişinin katıldığı şenlikte, kardan yapılan 3,5 metre uzunluğundaki Atatürk figürü ilgi gördü.

Bazı vatandaşların mangal yakıp 1,5 metrelik kar üzerinde horon oynadığı şenlikte, kimi vatandaşların naylon ve şambrellerle karda kaymaya çalıştığı gözlendi.  
Düşme ve çarpma sonucu hafif yaralananlara 112 acil sağlık ekipleri müdahale etti.

Şenliğe katılan AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ayder Yaylası'na ve Kaçkar Dağları'na kayak merkezi kazandırmak için yoğun çaba içerisinde olduklarına işaret etti.

Bunun başlangıç ayaklarından birinin Rize-Artvin Havalimanı olduğunu belirten Bak, şunları söyledi: "Havaalanının ihalesi yapıldı. Nisan ayın içerisinde temelini atmayı planlıyoruz. Buraya kayak ve turizm için ulaşımda önemli bir ayak. Bölgenin turizm ekseninde büyümesi için büyük bir potansiyel hazırlamış olacak. İnanıyoruz ki Ayder Yaylası gelecekte çok önemli bir kış sporları merkezi olacak. Kaçkar Dağları bu aşamada önemli bir rol oynayacak. Gelecekte burasının birçok uluslararası organizasyonun yapıldığı önemli bir kış sporları merkezi olacağına inanıyoruz."