Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi          Fotoğraf Galerisi
 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BABA OCAĞINDA - www.hemsinvadisi.com
   
 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BABA OCAĞINDA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BABA OCAĞINDA
 YAZI BOYUTU

 Tarih : 21.5.2016 - 00:04:56 


Erdoğan, cuma namazını kıldığı Sahil Camisi'nden çıkışında, kendisini bekleyen vatandaşlara otobüs üzerinden hitap etti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda parlamentoda dokunulmazlıkla ilgili bir oylama yapılıyor. Bu tarihi oylamada, benim milletim bu ülkede suçlu olan parlamenterleri bu parlamentoda görmek istemiyor. Hele hele bölcü terör örgütünün desteklediklerini bu parlamentoda görmek istemiyor." dedi.


Erdoğan, cuma namazını kıldığı Sahil Camisi'nden çıkışında, kendisini bekleyen vatandaşlara otobüs üzerinden hitap etti. Vatandaşları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'ye bir ödül törenine katılmak üzere geldiklerini hatırlatarak, cami çıkışında da vatandaşları selamlamak istediklerini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir davanın, bir hareketin mensupları olarak inanıyorum ki sizler bir ümmet bilinci içerisinde yürüyeceksiniz. Arif Nihat Asya ne diyor, 'Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan.' İşte siz osunuz. Biz de yürüyoruz, hep beraber yürüyeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili TBMM’de yapılan oylamanın hayırlı bir netice ile sonuçlanmasını ümit ettiğini belirterek “İnşallah bugünkü oylamada hayırlı bir netice çıkarsa (hakkında fezlekesi olanların) bu dosyalar yargıya gönderilecek. Alın yargılayın, bedeli neyse ödesinler. Olması gereken bu değil mi?” dedi.

3 günlük Rize programı için bugün Cuma Namazı öncesinde helikopterle Trabzon’dan Rize’ye gelen Erdoğan, Cuma Namazı’nı Sahil Camisi’nde kıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili TBMM’de yapılan oylamanın hayırlı bir netice ile sonuçlanmasını ümit ettiğini belirterek “İnşallah bugünkü oylamada hayırlı bir netice çıkarsa (hakkında fezlekesi olanların) bu dosyalar yargıya gönderilecek. Alın yargılayın, bedeli neyse ödesinler. Olması gereken bu değil mi?” dedi.3 günlük Rize programı için bugün Cuma Namazı öncesinde helikopterle Trabzon’dan Rize’ye gelen Erdoğan, Cuma Namazı’nı Sahil Camisi’nde kıldı

Vatandaşların "Bu nesil seni başkan yapacak" şeklindeki ifadeleri üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizin dualarınız inanıyorum ki Rabb'imin icabetiyle çok daha farklı tecelli edecektir. Rabb'im o günleri de inşallah hayırlısıyla bu milletimize göstersin diye ben de niyazda bulunuyorum. Fakat şunu unutmayın, ülkemiz için, milletimiz için hayır olan neyse o olsun." diye konuştu.

Erdoğan, kendisini dinleyen gençlerin, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" şeklindeki tezahüratları üzerine de, şunları söyledi:  "Gençler, bundan endişeniz mi var? Biz Allah'ın huzurunda rükuda eğilmekten başka eğilmeyi tanımıyoruz. Biz beşer planında kimsenin karşısında eğilmedik, Allah'ın izniyle bundan sonra da eğilmeyeceğiz. Kardeşlerim, benim sizden ricam şudur, hep bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bizi bölmek isteyenler olabilir bunlara kulak asmayacağız, onlara dirseğimizin tersiyle 'Haydi güle güle' diyeceğiz. Çünkü biz gücümüzü işte şu birlikten aldık, bundan sonra da bu birlikten alacağız."

Burada böyle bir toplantı yapılmasının planlanmadığını anımsatan Erdoğan, "Ama bak gönüller konuştu, hemen siz burada toplanıverdiniz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alandaki gençlerin “İşte ordu, işte komutan” sloganlarına tepki göstererek “Burası ordu değil, bizim bir ordumuz var o da Türk Silahlı Kuvvetleri. Burası ise bir davanın bir hareketin mensuplarıdır. Bir davanın bir hareketin mensupları olarak bizler bir ümmet bilince içinde yürüyeceğiz. İşte 29 mayıs geliyor. İstanbul’da inşallah bu yıl muhteşem bir kutlama yapacağız. Kardeşlerim ülkemiz üzerinde oynanan oyunları görüyorsunuz değil mi ? Her gün şehitlerimiz var. Ama şehitler tepesi boş değil. Mehmetçik şuanda teröristler ile vuruşuyor mu ? gereğini yapıyor mu ? yapıyor. Tabiî ki şehadet ve o aileler nasıl üzülüyorsa biz de üzüyoruz. Ama bedelini de ağır ödetiyoruz…Bizi bölemeyecekler. Onlar benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz. Onlar bir üst aklın uşaklarıdır. Bir de bizim bayrağımıza eş bir şeyler yapıyorlar, onlar paçavradır paçavra. Bu ülkede o tarz adım atanlar yanılacaklardır ve bedelini de ağır ödemeye devam edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Parlamentoda bugün dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili oylamaya konuşmasında dikkat çeken Erdoğan, şunları söyledi: “Parlamentoda bugün bir oylama yapılıyor. Bu tarihi bir oylama, belki şuanda bitmek üzere olabilir. Bu oylamada ne var ? Benim milletim, bu ülkede suçlu olan parlamenterleri bu parlamentoda görmek istemiyor. Hele hele bölücü terör örgütünün desteklediklerini, bu parlamentoda görmek istemiyor. Şuanda iktidar partisi ve bunun yanında MHP burada olmamaları lazım diyor. Bunun bedelini niçin parlamento ödesin. Fezlekeleri gönderilen 168 milletvekili ile alakalı 670’e yakın fezleke var. İnşallah bugünkü oylamada hayırlı bir netice çıkarsa bütün bu dosyaları nereye gönderecekler; yargıya. Alın yargılayın, bedeli neyse ödesinler. Olması gereken bu değil mi ? Parlamentoda bu çıkmazsa, bugün inşallah bu netice bitiyor. Ben inanıyorum ki referanduma gidildiği zaman en doğru kararı benim milletim verecektir.”

Erdoğan, konuşmasının ardından yaklaşan Berat Kandili ve Ramazan ayını hayırlı olması temennisinde bulundu.

Her gün şehitlerin geldiğini, şehitlik makamının sıradan olmadığını belirten Erdoğan, "Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler ama siz bilemezsiniz" ayetini hatırlattı. Mehmetçiğin ismini Hazreti Muhammed'den aldığını, "küçük Muhammed" anlamına geldiğini anlatan Erdoğan, İslam dünyasında hiçbir ülkenin askerinde böyle bir isim bulunmadığına işaret etti. 

Mehmetçiğin şu anda teröristlerle vuruştuğuna ve gereğini yaptığına işaret eden Erdoğan, şehitlerin aileleri nasıl üzülüyorsa kendilerinin de öyle üzüldüğünün altını çizdi. Teröristlere bunun bedelinin ağır ödetildiğini dile getiren Erdoğan, "Ödetmeye de devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Gürcü'sü ile 79 milyonun tek millet olduğuna işaret eden Erdoğan, teröristlerin bu ülkeyi bölemeyeceğini, Kürtlerin temsilcisi olamayacağını, bir üst aklın uşağı olduğunu kaydetti.

- "Bunun bedelini ağır ödemeye devam edecekl

Türk bayrağının rengi şehitlerin kanından aldığını, hilalin bağımsızlığın sembolü yıldızın ise şehidin ta kendisi olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Bizim bayrağımıza eş bir şeyler, yapıyorlar. Onlar paçavradır, paçavra. Bu ülkede, o tür adım atanlar yanılacaklardır ve bunun bedelini ağır ödemeye de devam edecekler." diye konuştu.

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer üstünde ölen vardır" dizelerini anımsatan Erdoğan, uğrunda ölenlerin bulunduğunu bu topraklar üzerinde kimsenin operasyon yapamayacağını vurguladı. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Tek devlet. Çıkmışlar ne söylüyorlar? Paralel devlet, paralel yapılanma. Devlet içinde devlet olabilir mi? Asla, tek devletimiz var, Türkiye Cumhuriyeti devleti. Şimdi bunların bir kısmı Pensilvanya'da, bir kısmı Avrupa'nın bazı ülkelerinde, bir kısmı başka yerlerde. Niye kaçıyorsunuz? Eğer dürüstseniz, samimiyseniz, suçlu değilseniz niye bu topraklarda değilsiniz? Bir kısmı da nerede, cezaevinde. Onlar da orada. Ne demiştik? İnlerine ineceğiz, inlerine. İndik mi? Ben şimdi buradan Paralel Devlet Yapılanması'nın içerisinde yer alanlara sesleniyorum, ey kardeşlerim hala aldanıyor musunuz? Bölücü terör örgütüyle omuz omuza olan, bu sizi yönetenlerle hala nasıl beraber oluyorsunuz? Bu Cumhuriyet Halk Partisi ile beraber olanlarla siz nasıl beraber oluyorsunuz? Bunlara biliyorsunuz, bir tanım getirdim. Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavan ihanet. Bunların tanımı bu. Halk, onlara gönül verenler hakikaten samimi. Ama ortada tüccarlar var, onların sırtından himmetti, şuydu, buydu neleri götürdüler, neleri. Zekatı, sadakayı, himmeti her şeyi götürdüler. Ticaret. Üstünde de ne var? İhanet. İşte inanıyorum ki onlara gönül veren kardeşlerim de bir aldanmışlığın içerisinde. İnşallah fark ederler de yol erkenken dönerler."

Erdoğan, Meclis'te dokunulmazlıkla ilgili tarihi bir oylama yapıldığını anımsatarak, şunları kaydetti: "Bu tarihi oylamada, benim milletim bu ülkede suçlu olan parlamenterleri bu parlamentoda görmek istemiyor. Hele hele bölücü terör örgütünün desteklediklerini, bu parlamentoda görmek istemiyor. Şu anda, iktidar partisi, bunun yanında MHP bu konuda diyorlar ki, 'Burada olmamaları lazım.' Bunun bedelini niçin parlamento ödesin? Parlamentoya yargı bunların fezlekelerini gönderdi mi, gönderdi. 168 milletvekiliyle alakalı, 670'e yaklaşık fezleke var. Bu fezlekelerle ilgili niçin milletvekilleri millet nezdinde düşük kalsın. Onlar da şimdi ne yapıyorlar? Bugünkü oylamayla inşallah hayırlı bir netice çıkarsa bütün bu fezleke dosyalarını, nereye gönderecekler yargıya. Alın yargılayın. Bedeli neyse ödesinler. Olması gereken o değil mi?"

Dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişikliği konusunda bugün ilk 2 turda alınan sonuçlara bakıldığında parlamentoda bu işin biteceğinin görüldüğünü dile getiren Erdoğan, ancak Anayasa değişikliğinin referanduma kalması durumunda milletin en doğru kararı vereceğini söyledi.

Fetih dolayısıyla 29 Mayıs'ta, İstanbul'da muhteşem bir kutlama yapacaklarını bildiren Erdoğan, yaklaşan ramazan ayının da İslam alemi ve insanlık için birlik ve beraberliğe vesile olması temenni etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması sırasında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile bazı milletvekiller de bulundu Editör :  Sevgili Müsellim

Paylas |

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Sevgili Müsellim

 Kategori  Siyaset

1131 Kisi Tarafindan Okundu.

Yorum ( 0 )   

KAYITLI YORUM BULUNMUYOR.

 

 Bu Kategoriye Ait Diger Basliklar

 
 
 

 

 Reklam

Rize'yi Canlı İzle
 Duyuru
 Köse Yazilari

Sevgili Müsellim

Sevgili Müsellim ¬
HRİSTİYAN HAÇLI TERÖRÜ

Dr. Senay Baltacı

Dr. Senay Baltacı ¬
Uzay terapisi de denilen DRX-9000 tedavisi

Davut ŞENTÜRK

Davut ŞENTÜRK ¬
Ramazan

Dr Murat BALTACI

Dr Murat BALTACI ¬
Fiziksel Aktivitenin Yararları

Osman Coşkun

Osman Coşkun ¬
DAVETİYEDİR

Alpay BALTACI

Alpay BALTACI ¬
İYİLİK EKSENİNDE...

Sakaoğlu M.Ali

Sakaoğlu M.Ali ¬
Avrupa'ya Göçün 58 Yılı

Av Yusuf

Av Yusuf ¬
SGK'dan Erken Emeklilik Fırsatı

Mehmet Okumuş

Mehmet Okumuş ¬
AVRUPA'DAKI GURURURUMUZ MAHINUR OZDEMIR LONDRA'DA MISAFIRIMIZDI.

DOĞU&BATI

DOĞU&BATI ¬
Yazi Eklenmemis

Nihat PAMUKÇU

Nihat PAMUKÇU ¬
KÖR SATRANÇÇI
 

 Reklam Vadisi 
Bugün için Haber Eklenmedi.
2019 Yaş çay fiyatı açıklandı 2019 Yaş çay fiyatı açıklandı
Bakan Pakdemirli 2019 Yaş çay fiyatını açıkladı ...
TAŞ OCAĞI KÖYLÜLERCE MAHKEMEYE TAŞINDI TAŞ OCAĞI KÖYLÜLERCE MAHKEMEYE TAŞINDI
Levent köyünde özel bir firma tarafından yapılması planlanan taş ocağı ve taş kırma eleme tesisine karşı çıkan köylüler, konuyu mahkemeye taşıdı....

HEMŞİN'DE KUZEY ŞERİTLİ SEMENDER
HEMŞİNSPOR AVRUPA İKİNCİSİ OLDU
Hemşin'de 23 Nisan'da Coşku Vardı
RİZE DE RAMAZAN PİDESİ FİYATI
 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Hava Durumu 
 Reklam

VİDEOLARGüncel | Sosyal Hayat | Ekonomi | Siyaset | Sağlık | Eğitim, Kültür | Tabiat | Spor | VİDEOLAR | AYIN KONUĞU | HEMŞİN TARİHİ | RİZE'Yİ CANLI İZLE | HEMŞİN'İ TANIYALIM | Gizlilik Politikasi


 

© Copyright - 2007- www.hemsinvadisi.com - Tum Haklari Saklidir. 
     iletisim : hemsinvadisi@hotmail.com